ثبت درخواست طراحی ویلانمونه پروژه طراحی ویلا

طراحی ویلا در کوتاه ترین زمان

طراحی ویلا یکی از مهم ترین موضوعات مربوط به حوزه مهندسی می باشد. امروزه مهندسان و معماران حرفه ای تلاش دارند بهترین و زیباترین ویلاها را برای مشتریان خود طراحی نمایند. گروه مهندسی ماترن نیز همواره تلاش کرده با بهره گیری از تخصص و مهارت نیروهای خود، رضایت مشتریان را جلب نماید. اینگونه ویلاهای شما بسیار جذاب تر خواهد شد. هر آنچه از ویلا رویایی در ذهن دارید را عملی خواهیم کرد.

مشاوره طراحی ویلا

هنر طراحی ویلا

هنر طراحی ویلا از این جهت اهمیت دارد که بر خلاف سایر سازه ها یا برج های مسکونی و تجاری، معمار یا مهندس طراح، می تواند از خلاقیت بیشتری در این حوزه بهره مند باشد. هنر معماری با توجه به سبک مورد نظر، اصلی ترین راه برای رسیدن به موفقیت است. پس ابتدا انتخاب کنید که چه نوع ویلایی مد نظر دارد.

طراحی ویلا

طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا کوچک

طراحی ویلا کوچک

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی حیاط ویلا

طراحی حیاط ویلا

ویلاها کاربردهای گوناگونی دارند که هر شخص متناسب با علایق خود از آن ها استفاده می کند. به طور کلی در طراحی ویلا، معمار می تواند آزادانه هر طرحی را عملی کند. اما اجرای هر کدام از این طرح ها، کار دشواری است.

هزینه طراحی ویلا با تعرفه جدید

برای ساخت ویلا خوب و با کیفیت، بایدطراحی آن اصولی باشد. شما می توانید در طراحی  از گروه مهندسی رگا کمک بگیرید. برای ارتباط با تیم رگا فرم زیرا را پر کنید.

  نمونه کارهای طراحی ویلا

  در زیر برخی از نمونه کارهای گروه مهندسی ماترن جهت اطلاع از کیفیت طراحی این شرکت ارائه شده است. هدف ما کمک به شما در ساخت ویلاهای رویاییتان است. جهت مشاوره می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با کارشناسان ما مشورت نمایید. در زیر برخی از نمونه کارهای طراحی ویلا توسط گروه مهندسی ماترن را مشاهده خواهید کرد.

  نمونه کارهای طراحی داخلی ویلا

  در طراحی ویلا بایستی به مسائل مالی و اقدامات لازم توجه ویژه ای شود.

  سبک های طراحی ویلا

  علم مهندسی و معماری از دیرباز بوده و سابقه طولانی نیز دارد. طراحی ویلا یکی از پیچیده ترین و در عین حال جذاب ترین بخش های معماری محسوب می شود. این پروسه معمولا به شکل های مختلفی صورت می گیرد که اگر بخواهیم در مورد طبقه بندی آن صحبت کنیم، به طور کلی به دو دسته سبک های مدرن و کلاسیک تقسیم خواهند شد. در ادامه درباره سبک های مختلف خواهیم گفت.

  منظور از طراحی ویلا مدرن و کلاسیک چیست؟

  طرح کلاسیک و مدرن دو طبقه بندی مجزا از هم هستند که هر یک از این طرح ها بر اساس سلیقه و نظر افراد تعیین می شوند. این دو سبک بسیار با هم متفاوت هستند و بهتر است اطلاعات بیشتری درباره این دو سبک طراحی بدانید.

  طراحی ویلا مدرن

  طراحی ویلا کلاسیک

  ویلا چیست؟

  اگر بخواهیم در مورد ویلا تعریفی داشته باشیم می توانیم بگوییم که ویلا به ساختمانی اطلاق می شود که معمولا در خارج از شهر قرار داشته و اطراف آن خالی از ساختمان های مختلف باشد. در ساختمان های معمولی مسکونی مانند آپارتمان ها، محدودیت هایی از نظر عبور و مرور و برخی مشکلات شهری مشاهده می شود، در صورتی که در ویلاها، چنین مشکلاتی مشاهده نمی شود.

  البته گفتنی است که اگر به فکر طراحی و ساخت ویلا در مناطق شهری و داخلی هستید، باید به قوانین مربوط به ساختمان سازی و مقررات و استانداردهای تعیین شده که توسط سازمان نظام مهندسی کشور تعیین شده اند، توجه کافی را داشته باشید تا دچار مشکلات نشوید. در طراحی یک ویلا معمار همه تلاش خود را می کند تا پروژه ای زیبا و باکیفیت تحویل مشتری مورد نظر بدهد.

  اقدامات قبل از طراحی و ساخت ویلا

  سعی کنید قبل از دیزاین و ساخت ویلا با مشاوره از کارشناسان مربوطه، تمامی اقدامات لازم قبل از ساخت را انجام دهید. در طراحی ویلا، اختیارات معمار بیشتر از طراحی سایر سازه ها می باشد. در واقع داشتن خلاقیت لازمه طراحی ویلا است. این تخصص دارای برخی اصول و رویه کلی می باشد که هنگام ساخت ویلا، باید به تمامی این اصول و مقررات توجه کرده تا  فرایند دیزاین به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

  اینکه هدف شما از طراحی و اجرای ویلا چیست و میزان بودجه شما چقدر است و از چه شرکتی می خواهید استفاده کنید و بسیاری از سوالات دیگر، بخشی از مراحل طراحی ویلا محسوب می شود.

  مراحل طراحی ویلا از 0 تا 100

  برای طراحی ویلا شما باید مرحله به مرحله اقدام کنید. شما باید تمام مراحل را دقیق و کامل انجام دهید تا روند طراحی به خوبی پیش رود. در این قسمت به مراحل مربوطه می پردازیم:

  • هدف و علت طراحی ویلا
  • استفاده از یک شرکت معتبر
  • بررسی وضعیت مالی جهت اقدامات لازم
  • ارتباطات بین شما و کارفرما
  • بررسی وضعیت زمین و ارتباطات لازم
  • شروع فرایند طراحی ویلا و اتمام پروژه

  برای طراحی ویلا بایستی مراحلی را طی کنید تا بتوانید صاحب یک ویلا دلخواه شوید. قدم نخست این است که بدانید هدف و غایت نهایی شما از طراحی و داشتن یک ویلا چیست. اینگونه می توانید بقیه مراحل هم به خوبی پیش ببرید.

  قبل و بعد طراحی ویلا

  هدف از طراحی ویلا چیست؟

  برای مثال برخی افراد برای تفریح و خوش گذرانی، به فکر ساخت یک ویلا هستند. برخی هم برای اهداف مختلف شخصی خودشان اقدام به ساخت می کنند. به همین دلیل ها ساخت ویلا زیاد شده است.

  مثلا برخی با این ذهنیت اقدام به طراحی و اجرای ویلا می کنند که قصد سرمایه گذاری و ساخت یک شهرک ویلایی را در سرخودشان دارند. پس اینکه شما چه تصور و هدفی از طراحی ویلا دارید، بسیار مهم است. دومین قدم استفاده از یک شرکت معتبر مهندسی می باشد.

  شرکت مهندسی و معماری معتبر در زمینه طراحی ویلا

  شرکت های پیمانکاری ساختمانی متفاوتی در کشور وجود دارند که هر کدام دارای کارنامه و پروژه های اجرایی متفاوتی هستند. سعی کنید از شرکتی استفاده کنید که در زمینه اجرای ویلا تخصص کافی داشته باشد و به تمامی مسائل مربوط به ساخت و طراحی ویلا، آگاهی و اشراف کامل داشته باشد. شرکت مهندسی رگا آرشیتکت با سابقه زیاد و تجربه های موفق در سطح طراحی ویلا در سبک های مختلف، می تواند برای مشتریان طراحی های مناسبی داشته اشد. برای انجام طراحی ویلا خود در سبک های گوناگون می توانید با تیم مهندسی رگا ارتباط برقرار کنید.

  بررسی مراحل طراحی ویلا

  سایر مراحل طراحی ویلا شامل موارد ذیل هستند:

  • ارتباطات مستمر شما و کارفرمای مورد نظر
  • بررسی های صورت گرفته در مورد وضعیت پروژه
  • محاسبه کلیات پروژه و اتمام فرایند مورد نظر

  اینکه شما در چه حد می خواهید هزینه بکنید، بسیار مهم می باشد. اگر شما به اندازه کافی هزینه کنید مراحل ویلا سریع و بهتر انجام می شود.

  ارتباط با کارفرما در طی پروژه ساخت و طراحی

  هر چقدر به جزئیات و دکوراسیون داخلی و خارجی توجه بیشتری شود، قطعا هزینه های بیشتری نیز خواهد داشت. از مراحل مربوط به طراحی ویلا، ارتباط بین شما و کارفرما می باشد. برای ارائه درخواست ها و نیازهای خودتان، باید با مهندس ارشد مجموعه در ارتباط باشید و از طریق این ارتباطات، راهنمایی های لازم توسط گروه مهندسی، طی شود.

  در نهایت اینکه بعد از بازرسی های کلی و اقدامات صورت گرفته، نوبت به شناسایی زمین مورد نظر و اقدامات بعدی می رسد. زمین مورد نظر بررسی شده و شرایط کلی زمین اعم از متراژ، محیط و اقلیم و بسیاری از عوامل دیگر توسط مهندسان شرکت مربوطه بررسی می شوند.

  پس از صدور تاییدیه اصلی توسط گروه مهندسی، مراحل ساخت شروع می شود. سرانجام بعد از اقدامات عملیاتی، پس از مدتی پروژه مذکور به اتمام می رسد.

  انجام پروژه های بزرگ توسط گروه مهندسی ماترن

  قابل ذکر است که گروه مهندسی ماترن، یکی از مطرح ترین شرکت ها در حوزه طراحی ویلا می باشد که با برخورداری از مهندسان و طراحان حرفه ای و کارآزموده، پروژه های بزرگ طراحی ویلا و دکوراسیون داخلی و خارجی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. این پروژه ها بسیار موفق بوده است. شما با همکاری با تیم رگا می توانید از طراحی اصولی ویلا خود مطمئن باشید.

  اصول و قواعد طراحی ویلا

  گفتیم که طراحی ویلا دارای قواعد و اصول خاصی می باشد که در این بخش به این موضوع می پردازیم:

  • انتخاب صحیح رنگ ها
  • توجه به نورپردازی در طراحی ویلا
  • توجه به الگوها و بافت ها
  • در نظر گرفتن اقلیم و شرایط محیطی
  • توجه به دکوراسیون داخلی و خارجی

  طراحی ویلا بایستی به صورت اصولی و بر طبق ضوابط و اصول مهندسی صورت بگیرد. مدت زمان پروژه، توجه به نیازهای مشتری و هزینه طراحی ویلا بسیار مهم می باشد.

  انتخاب صحیح رنگ ها و اصول انتخاب رنگ در معماری

  اولین اصل از اصول مربوط به طراحی ویلا، توجه به نوع رنگ های به کار رفته در ساخت ویلا می باشد. دکوراسیون ویلا یکی از مهم ترین بخش های پروژه ویلاسازی است. اینکه در داخل ویلا و یا در محیط اطراف آن، از چه رنگ هایی و از چه ترکیبی استفاده کنید، بسیار مهم می باشد.

  بایستی از رنگ هایی استفاده شود که با روحیه انسان و محیط اطراف سازگاری لازم را داشته و فضای مناسبی را برای زندگی و اقامت در ویلا فراهم کند. بهتر است که رنگ های استفاده شده تکراری نبوده و حالت تضاد رنگ ها در دکوراسیون داخلی مد نظر قرار گیرد.

  نورپردازی صحیح و اصولی برای ویلا

  دومین مسئله مربوط به نورپردازی می باشد. نورپردازی یکی از اصلی ترین بخش های طراحی ویلا می باشد. زیرا هدف ما ایجاد یک محیط زیبا می باشد. طراحان حرفه ای به مسئله نورپردازی توجه ویژه ای دارند و می دانند که از چه نوع نوری جهت زیباسازی ویلا استفاده کنند. برای مثال در ویلاهای مدرن سبک نورپردازی، به صورت سبک می باشد.

  نورهای مخفی استفاده شده در محیط بیرون، چراغ های دیواری که جهت حیاط ویلا در نظر گرفته شده است، نورافکن های بزرگ و کوچکی که در مکان های مشخص جهت ایجاد روشنایی مناسب ایجاد شده اند و بسیاری از موارد فنی دیگر، مربوط به حوزه نورپردازی در طراحی ویلا می باشند.

  از آنجا که ویلا در مناطق خارج از شهر ساخته می شود، پس بایستی به مسئله نورپردازی صحیح و اصولی توجه ویژه ای شود. البته گفتنی است که نورپردازی مختص ویلاهای مدرن نیست، بلکه در ویلاهای سنتی و کلاسیک نیز به این موضوع می پردازند و بسیار اهمیت دارد.

  بررسی اصول معماری برای طراحی ویلا

  گفتیم که طراحی یک ویلا دارای اصول خاصی می باشد و در بالا آن ها را بررسی کردیم. حال به سایر اصول مربوطه می پردازیم:

  • در نظر گرفتن الگوها و بافت های هر منطقه
  • در نظر گرفتن ساختار داخلی و محل قرارگیری صحیح اشیا
  • رعایت تناسبات
  توجه به الگوها و بافت منطقه ساخت

  سومین مسئله در اصول طراحی، توجه به الگوها و بافت ها می باشد. هنگام مشاهده یک ساختمان به در و پنجره ها، اندازه و رنگ آن ها، مکان قرارگیری و بسیاری از موارد دیگر توجه می کنید. توجه به الگوها و بافت ها در طراحی ویلا موجب می شود که ویلای مورد نظر، هارمونی و هماهنگی لازم را با  محیط اطراف داشته باشد.

  همچنین اندازه پنجره ها و درها و سایر بخش های یک ویلا، از نظر بصری و زیبایی ظاهری نیز حائز اهمیت است. جهت استفاده از یک الگوی خاص که مد نظر شما می باشد، باید به حجم های هندسی و اندازه و خطوط شکسته و مورب و نوع طراحی دقت داشته باشید.

  عناصر به کار رفته در محیط بیرونی ویلا

  عناصر به کار رفته در دکوراسیون داخلی و خارجی با یکدیگر متفاوت می باشند. عناصری که در محیط بیرونی ویلا استفاده می شود، شامل گیاهان و درختان، مبل ها و صندلی ها، نورپردازی و بسیاری از عناصر دیگر هستند. توجه به اندازه و ابعاد و رنگ و طرح این عناصر، مهم بوده و در این صورت است که تناسب لازم بین الگوها و بافت ها رعایت می شود.

  توجه به محیط و اقلیم منطقه ساخت

  اصل بسیار مهم و کلیدی بعدی توجه به محیط و اقلیم منطقه مورد نظر جهت طراحی می باشد. همان طور که می دانید، ایران دارای آب و هوای چهار فصل و متفاوتی نسبت به سایر مناطق می باشد. ساخت ویلا در شمال یا جنوب کشور، تفاوت های بسیار زیادی با هم دارند و باید اقلیم و شرایط کلی این مناطق را در نظر گرفت.

  آب و هوای شمال کشور خزری و کوهستانی بوده و در بیشتر مواقع شرجی بوده و همراه با بارندگی باران می باشد. بر خلاف شمال کشور، منطقه جنوب ایران بسیار گرم و خشک می باشد که با شرایط شمال کشور بسیار متفاوت است.

  نکات کلیدی در مورد اصول طراحی ویلا

  در بخش زیر برخی نکات و مسائلی که باید در طراحی ویلا در نظر بگیرید را برایتان بیان می کنیم:

  • استفاده از مصالح مناسب با محیط و اقلیم منطقه
  • رعایت ابعاد و اندازه اشیا
  • استفاده از رنگ های مناسب با نوع طرح
  • توجه به باغ و محل استراحت مهمانان

  بایستی از مصالحی استفاده شود که سازگاری و هماهنگی و مقاومت لازم در برابر تغییرات اقلیمی را داشته باشند.

  استفاده از مصالح مناسب با توجه به شرایط

  در مورد طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی ویلا نیاز هست که برخی نکات بسیار مهم مد نظر معمار و مهندس مجموعه قرار بگیرد. به عنوان مثال مشاهده می شود که در طراحی ویلاهای مدرن و لوکس، پنجره های قدی گوناگونی را استفاده می کنند.

  استفاده از پنجره های بزرگ به این علت است که شخص ساکن در ویلا، به راحتی بتواند محیط بیرون و مرکز حیاط را ببینید و تمرکز کافی به محیط بیرون و باغ و محوطه ویلا داشته باشد. معمولا برای این کار از دوبلکس و سقف های بلند بهره می گیرند.

  استفاده از رنگ آمیزی مناسب با محیط

  همچنین در طرح ها و ویلاهای مدرن، بخش های عمومی و خصوصی را به صورت مجزا در نظر می گیرند. در طرح های کلاسیک اصولا از رنگ های خنثی و تیره استفاده می کنند تا مفهوم سنتی بودن و اصیل بودن طرح کلاسیک را برای مخاطب مورد نظر القا کنند.

  در ویلاهای مدرن از رنگ های روشن استفاده می کنند تا هارمونی کافی و لازم با اشیا به کار رفته در مجموعه را داشته باشد. یکی از مهم ترین بخش های یک ویلا، مربوط به قسمتی است که در آنجا به استراحت و تفریح می پردازند. برای مثال باغ و آلاچیق جزو بخش تفریحی ویلا هستند. بایستی در طراحی ویلا، به نوع باغ مورد نظر و ابعاد آن، از نظر بصری توجه شود.

  توجه به راحتی و محل استراحت مهمانان

  برای مثال باغ و محل استراحت مهمانان باید به گونه ای طراحی شود که فضای آرامی داشته و مخاطب احساس راحتی بکند. طراحی باید به صورتی باشد که به صورت مناسب و صحیح، ارتباطات بین مکان های عمومی و خصوصی و محل استراحتگاه و بسیاری از بخش های دیگر، به شکل صحیحی صورت بگیرد و مسیرهای ارتباطی سخت و پرپیچ و خم نباشند.

  بررسی پلان مربوط به طراحی ویلا

  در این بخش به بررسی پلان و نقشه مربوط طراحی ویلا و مسائل مربوط به آن می پردازیم:

  • اتاق نشیمن
  • آشپزخانه
  • غذاخوری
  • اتاق خواب
  • ورودی ویلا
  • سرویس بهداشتی و حمام

  داشتن یک پلان یا نقشه در طراحی ویلا ضروری می باشد. در واقع پلان مشخص کننده محل قرارگیری فضاهای اصلی یک ویلا می باشد. بعد از بررسی ها و نقشه کشی های کلی، وقت آن است که به پلان کلی ویلا پرداخت.

  از اتاق نشیمن شروع می کنیم. اتاق های نشیمن معمولا در جوار ورودی ویلاها قرار دارند، به طوری که فضای کافی جداگانه ای جهت حفظ حریم شخصی ایجاد شده باشد.

  پلان مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

  معمولا و بر اساس تجربه ای که مهندسان دارند، توصیه می شود که اتاق نشیمن بایستی به صورت مجزا بوده و محل رفت و آمد عمومی نباشد. همچنین از محل خواب و استراحت نیز باید جدا باشد. آشپزخانه باید در نزدیکی ورودی ویلا قرار بگیرد که این موضوع نیز علت خاص خودش را دارد.

  از آنجا که آَشپزخانه بخش عمومی هر خانه یا ویلا محسوب می شود، به همین خاطر جهت راحتی در حمل و نقل مواد غذایی و امور ضروری، بهتر است که نزدیک ورودی ویلا قرار بگیرد.

  ایده های مناسب برای طراحی اتاق نشیمن و آشپزخانه

  همچنین بهتر است ارتباط مستقیمی بین آشپزخانه و نشیمن گاه وجود داشته باشد تا افراد خانواده به بازی و عبور و مرور کودکان نظارت کافی را داشته باشند. در مورد غذاخوری باید عرض کنیم که باید در جوار آشپزخانه قرار بگیرد تا ساکنان و مهمانان به راحتی بتوانند به صرف غذا بپردازند.

  همچنین بهتر است که اتاق غذاخوری وسط آشپزخانه و نشیمن گاه واقع شده باشد تا فرد مورد نظر احساس راحتی بیشتری داشته باشد. اتاق خواب بخشی است که بسیار مهم می باشد. هم از نظر دکوراسیون داخلی و هم از نظر محل دسترسی باید در مکانی واقع شود که محل عبور و مرور نباشد.

  پلان مناسب اتاق خواب متناسب با نوع ویلا

  بهتر است فاصله کافی با فضاهای عمومی مثل آشپزخانه و محل نشیمن گاه حفظ شود. از آنجا که اتاق خواب جهت استراحت می باشد، بایستی در محیطی بسیار آرام قرار بگیرد.

  نکات مهم پلان های طراحی ویلا

  بعضی از نکات کلیدی در حوزه پلان وجود دارد که عبارت اند از:

  • توجه به زیبایی های ظاهری و تناسبات بین فضاها
  • دقت در طراحی و قراردادن فاصله و فضای مناسب بین نشیمن گاه و آشپزخانه
  • توجه به نوع ساختار ورودی ویلا
  اهمیت درب ورودی در طراحی ویلا

  با قرار داشتن اتاق خواب در نزدیکی حیاط، فضای مناسبی جهت مشاهده باغ و محیط بیرون ویلا را فراهم کرده ایم. ورودی ویلا از نظر بصری اهمیت داشته و اولین بخش از یک ویلا مربوط به ورودی آن می باشد. ورودی ویلای شما باید به گونه ای طراحی شود که احساس مثبت و خوبی برای افراد منتقل شود. شخصی که برای بار اول، وارد ورودی ویلای شما می شود، تحت تاثیر جو موجود در ورودی ویلا قرار می گیرد.

  در واقع ورودی یک ویلا بیانگر دیدگاه ساکنین و نظر و اندیشه آنان می باشد و به نوعی طرز تفکر شما را به دیگران نشان می دهد. ورودی ویلا بایستی زیبایی و جذابیت کافی را داشته باشد و فضای کافی جهت عبور و مرور داشته باشد.

  همچنین باید به گونه ای طراحی شود که در برابر تغییرات محیطی مانند بارش باران یا برف، گرد و خاک مقاومت لازم را داشته باشد. همچنین چون ورودی در ابتدای ویلا واقع شده است، در طراحی ویلا به این موضوع توجه می کنند که مخاطب یا مهمان شما از طریق ورودی ویلا، دسترسی ساده و راحتی به بسیاری از محل ها و فضاهای داخلی را داشته باشد.

  پلان مناسب سرویس بهداشتی با توجه به متراژ

  حفظ حریم شخصی برای خانواده در ساخت فضای سرویس بهداشتی و حمام باید در نظر گرفته شود. استفاده از جدیدترین تکنولوژی و امکانات در ساخت سرویس بهداشتی بسیار ضروری می باشد. به طور کلی پلان و نقشه یک ویلا به شکل های مختلفی و بر اساس علاقه مشتریان و با بررسی وضعیت کلی صورت می گیرد.

  هنگام طرح پلان به مسائل متفاوتی از جمله اندازه فضاهای موجود، نحوه دسترسی افراد به فضاهای مختلف، زیبایی ظاهری و مسائل مالی و بسیاری از عوامل دیگر توجه می شود.

  طراحی ویلا با پلن مشخص

  بخش بندی ساختاری طراحی ویلا

  بخش بندی طراحی ویلا از نظر ساختاری، به صورت دوبلکس، تریبلکس و فلت و نیم فلت می باشد.

  در طراحی ویلا به مسائل مربوط به روانشناسی افراد و روحیه آن ها و طرز تفکر و نگرش ساکنین ویلا دقت می شود و بر اساس خواسته ها و علایق و تمایلات آن ها مراحل دیزاین و ساخت یک ویلا صورت می گیرد.

  نیاز هست که ضوابط ساختمانی و نظارت بازرسان مربوطه در طی فرایند انجام شود تا از نظر قانونی دچار مشکلات نشوید. دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا باید به شکلی باشد که ایده‌ آل بوده و استانداردهای لازم را داشته باشد.

  کارکرد فضاهای موجود و رفع پرتی

  همچنین بایستی به کارکرد فضاهای موجود در طراحی ویلا دقت شود. برای مثال علاوه بر ایجاد فضای سبز در حیاط ویلا، می توانید با کاشتن چند درخت از میوه آن ها نیز استفاده کنید.

  همچنین برای داشتن یک ویلای لوکس و بسیار شیک نیاز هست که از استخر روباز، آب نما، آلاچیق و برخی فضاهای خاص در داخل ویلا استفاده کنید. در این صورت ویلای شما بسیار چشمگیر و زیبا خواهد بود. اگر بخواهیم در مورد طبقه بندی و ساختار ویلا نیز صحبت کنیم باید بگوییم که اصولا ویلاها به صورت دوبلکس، تربیلکس، فلت و نیم فیلت موجود هستند که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند

  جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با مشاوران گروه مهندسی ماترن مشورت نمایید. اگر برای ویلای خود تنها نیاز به طراحی نما دارید نیز می توانید به جهت اطلاع بیشتر به صفحه طراحی نما مراجعه فرمایید.

  فضای ذخیره سازی یا انباری در ویلا

  حتما می دانید یکی از بخش های مهم یک ویلا، فضای ذخیره سازی یا انباری آن می باشد، پس حتما در هنگام طراحی باید به اختصاص دادن یک فضا جهت استفاده به عنوان انباری اختصاص دهیم. نوع طراحی آن به خودتان بستگی دارد. به عنوان مثال اگر بخواهید اشیای که در این فضا قرار می دهید به خوبی نگهداری شود، توصیه می کنیم که در طراحی این فضا دقت کافی را داشته باشید. برای داخل فضای انباری این مکان فراهم شده است، که درون آن کمد جهت قرار دادن لباس ها یا کابینت جهت نگهداری از لوازم آشپزخانه قرار دهید.

  سوالات متداول

  1. اصول طراحی ویلا شامل چه مواردی می شوند؟
   انتخاب صحیح رنگ ها، توجه به نورپردازی، الگوها و بافت ها، در نظر گرفتن اقلیم و شرایط محیطی و توجه به دکوراسیون داخلی و خارجی از اصول طراحی می باشد.
  2. مراحل نقشه کشی ویلا کدامند؟
   هدف و علت طراحی ، استفاده از یک شرکت معتبر، بررسی وضعیت مالی، ارتباطات بین شما و کارفرما، بررسی وضعیت زمین، شروع فرایند طراحی و اتمام.
  3. سبک های طراحی ویلا کدامند؟
   سبک های کلاسیک و مدرن دو تا از سبک های طراحی می باشد.
  4.9/5 - (89 امتیاز)

  45 Comments

  1. مهرانه گفت:

   چقدر لذت بردم از دیدن نمونه کارهاتون
   طراحی ویلا برای شهرهای شمالی با شرایط خاص هم انجام میدید؟
   در رابطه با هزینه، آیا امکانش هست به صورت قسطی پرداخت شود؟

  2. سهیل گفت:

   شما کدام سبک های ویلا را طراحی می کنید؟

  3. فرهاد گفت:

   هزینه طراحی ویلا چقدر است؟

  4. فرهاد گفت:

   کدام شهرهای تهران برای طراحی ویلا مناسب تر هستند؟

   • Nima Sheybani گفت:

    دماوند و فیروزکوه دو تا از شهرهای استان تهران می باشند که برای ساخت ویلا مناسب هستند.

  5. Rana گفت:

   خدمات طراحی باغ هم دارید؟

  6. هادی گفت:

   خیلی جالب بود برام
   خانه ویلایی چوبی رو هم میشه به کل تغییر داد و به همین صورت نوسازی کرد ؟

  7. کسری گفت:

   چه نمونه کارهای خفنی

  8. پریسا حسینی گفت:

   برای ساخت ویلا در سواحل خلیج فارس چه سبکی مناسب است؟

   • Nima Sheybani گفت:

    برای ساخت ویلا سلیقه شما اهمیت بیشتری دارد تا مکانی که قرار است در آن ویلا ساخته شود.

  9. Mohamad گفت:

   هزینه طراحی ویلا 60 متری چقدره؟

   • Nima Sheybani گفت:

    هزینه طراحی فقط به متراژ بستگی ندارد. برای اطلاعات دقیق تر با ما تماس بگیرید.

  10. کمیل گفت:

   آیا میشه از یک پلان برای طراحی چند ویلا استفاده کرد؟

  11. سعید گفت:

   هزینه طراحی ویلا چقدره؟

  12. sara گفت:

   اگه طراحی اولیه مورد پسند ما نشه تغییر میدید؟

  13. فرهاد گفت:

   طراحی ویلا چه مقدار زمان میبره؟

  14. سامی گفت:

   نورپردازی انقدر تاثیر داره؟؟

  15. امیرمهدی گفت:

   بازسازی ویلا های خیلی قدیمی پیشنهاد میدید یا اینکه از اول شروع به ساخت کنیم؟

  16. مینو گفت:

   هزینه بازسازی ویلا چقدر میشه؟

  17. هلیا گفت:

   طراحی محوطه ویلا قدیمی را هم انجام می دهید؟

  18. پویا گفت:

   امکان ساخت ویلا در چه مناطقی از ایران وجود داره؟

  19. سارا محبی گفت:

   ممنون از تیم قوی و عالی شما❤️❤️❤️🙏🏼

  20. Samiraabry@gmail.com گفت:

   یه ویلا ۳۵۰ متری داریم تو اراک
   باغ داره و میخوایم یه اتاقک ترمیم بشه و یه استخر دیزاین بشه
   چقدر میشه حدودا

  21. پریسا حسینی گفت:

   زمان طراحی ویلا بر هزینه آن تاثیر دارد؟

  22. رسول گفت:

   چه نمونه کارهای زیبایی
   آیا شما ویلا را به تمام سبک ها طراحی می کنید؟

  23. کمیل گفت:

   آیا شما طراحی داخلی را هم انجام می دهید؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.